O mnie

Mariusz Wróbel

Zarabiam na chleb, pracując dla dobra publicznego.

Od kilkunastu lat zarządzam dużymi instytucjami kultury z dziedziny muzyki, filmu i dziedzictwa kulturowego, aby służyły publiczności. Specjalizuję się w budowie wartości instytucji, które z różnych powodów utraciły zdolność do wypełniania swej misji bądź wymagają rozwoju.

Obecnie zarządzam Cavatina Hall, pierwszą w Polsce salą koncertową powołaną przez ludzi biznesu do służby publiczności.

W przeszłości byłem m.in. dyrektorem Filharmonii Gorzowskiej, dyrektorem wojewódzkiej Instytucji Filmowej SILESIA FILM, dyrektorem Bytomskiego Centrum Kultury, kierownikiem projektu w Narodowym Centrum Kultury, długoletnim ekspertem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, szeregowym animatorem kultury.

Wykładałem na Uniwersytetach Ekonomicznych w Krakowie i Katowicach oraz Akademii Muzycznej. Przeprowadziłem kilkaset szkoleń, wykładów oraz warsztatów w kraju i za granicą.

Zamiast R E F E R E N C J I:

„Dla mnie osobiście odkryciem kongresu stał się pan Mariusz Wróbel, dyrektor Bytomskiego Centrum Kultury: człowiek znakomicie obeznany w prawnych, ekonomicznych, organizacyjnych i artystycznych meandrach życia kulturalnego w regionie. Zdystansowany, wolny od emocjonalnych ekscesów, pełen wielkiej kultury osobistej połączonej z erudycyjną wiedzą, z pasją zaangażowany w materię kongresu – prawdziwy spiritus movens tego zgromadzenia” – po Kongresie Kultury Województwa Śląskiego pisze Michał Smolorz w Gazecie Wyborczej. Źródło: e-teatr.pl, kliknij tu…

„Życzyłabym naszemu prezydentowi, by tak traktował swoich pracowników, jak dyr. Wróbel nas. Jestem pracownikiem niższego szczebla. Pracowałam w filharmonii przy wszystkich ekipach, ale tak taktownego, rozumiejącego drugiego człowieka dyrektora jak pan Wróbel tu nie mieliśmy”. To chyba coś znaczy. Do tego były jeszcze słowa wyrażające żal z odejścia dyrektora i zapewnienie, że pracownicy są po jego stronie i życzą mu wszystkiego najlepszego. Źródło: eGorzowska.pl, kliknij tu…